Batı Karadeniz

Batı Karadeniz
Tur / Otel:
Batı Karadeniz
Otel:
Dedeman Otel Zonguldak 5*

1.GÜN HAREKET

Değerli misafirlerimiz, sizleri 23.00 Karşıyaka Ege Park, Bostanlı Vapur İskelesi, Yunuslar, Anıt, 23:20 Alsancak Atatürk Lisesi, 23.30 Konak Sabancı Kültür Merkezi, 23.55 Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN ABANT GÖLÜ – SAFRANBOLU – TARİHİ KONAKLAR - HIDIRLIK TEPESİ - AKÇASU KANYONU - KÖPRÜLÜ CAMİİ - YEMENİCİLER ARASTASI - HÜKÜMET KONAĞI - SAAT KULESİ - CİNCİ HAN VE HAMAMI

Yolda vereceğimiz gerekli molalar sonrası Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne varıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, fayton veya atla gezinti yapabilirsiniz. Sonrasında Adapazarı – Düzce - Bolu - Gerede - Karabük üzerinden Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben akşam otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN PAZAR: YÖRÜKKÖYÜ - ÇAMAŞIRHANE - SİPAHİOĞLU KONAĞI - AMASRA - ÇEKİCİLER ÇARŞISI - BAKACAK TEPESİ - KALE - SORMAGİR KAPISI – TEKNE TURU - DEVREK

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle, eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne varış. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben Bartın üzerinden tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola (Dünya’nın Gözü) diye adlandırılan Amasra’ya varış. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlıyan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyoruz. Bartın - Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’te bir baston atölyesine uğradıktan sonra aşçılarıyla meşhur Mengen – Yeniçağ Bolu – Adapazarı - Bursa üzerinden İzmir’e dönüyoruz. İzmir’e varışımızın ardından sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Demeter Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

Tur Fiyatlandırmaları

Peşin

Tek Slip

3 T

6 T

 

9 T

 

Tek Kişilik Oda

 

 

 

 

 

İki/Üç Kişilik Odada Kişibaşı

 

 

 

 

 

Çocuk (5-12 Yaş)

 

 

 

 

 

Çocuk  (0-5 Yaş)

 

 

 

TURA DAHİL HİZMETLER

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Lüks araçlarla ulaşım, araç içi ikramlar

1.Gün Yolda alınacak sabah kahvaltısı

Zonguldak Dedeman Otel’de 1 akşam yarım pansiyon konaklama

Öğle Yemekleri

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Otelde akşam yemeğinde alınacak içecekler

Zorunlu Sey.Sigortası

3.Gün yolda alınacak akşam yemeği

 

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

  • Batı Karadeniz
Tur / Otel :
*
Adınız Soyadınız :
*
Adresiniz :
Telefon Numaranız :
*
E-Posta Adresiniz :
Yetişkin Sayısı :
*
0-6 Yaş Çocuk Sayısı :
7-12 Yaş Çocuk Sayısı :
Notlar :
 
Doğrulama Resmi
Güvenlik Kodu :
 
Havayolları