G.A.P. Turu

G.A.P. Turu
7 Gün - 7 Gece
06 - 12 Ekim 2018
Tur / Otel:
G.A.P. Turu
Tarih:
06 - 12 Ekim 2018
Süre:
7 Gün - 7 Gece
Konsept:
Yarım Pansiyon
Not:
Erken Rezv 01 Eylül 2018

1.Gün  - İzmir-Hatay

Saat: 18.00 Karşıyaka (Ege Park, Feribot iskelesi, Yunuslar; 18.30 Lozan Meydanı, 19.00 Üçkuyular Shell Benzin İstasyonu’ndan  değerli misafirlerimizi alarak seyahatimize başlıyoruz. Akşam yemeği molamızı dinlenme tesislerinde serbest olarak aldıktan sonra Hatay’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

Güzergâh: İzmir - Hatay 1100 KM 

2.Gün  - Antakya – Uzun Çarşı – Mozaik Müzesi – St Pierre Kilisesi – Habib Neccar Camii ve Kabri - Tarihi Sokaklar – Katolik ve Protestan Kilisesi - Defne - Antakya El Sanatları Merkezi (Helana Center) 


Yolda aldığımız serbest kahvaltının ardından, dinlerin ve dillerin kardeş gibi koyun koyuna yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün dünyada nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Harbiye ( Defne ) bölgesinde, Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir menüyle alıyoruz. Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım!
Dünyanın ikinci büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’nin tadilatta olması nedeniyle dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin suresinde adı geçen Habib–i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyoruz. Katolik, Ortodoks Kiliselerini ziyaret ediyor (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık olarak kullandığı ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’de geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Diğer Detaylar: 
>Kahvaltı: Sabah Dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. (Ekstra)
>Öğle yemeği: Defne (Ekstra)
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklama: De-Liban Otel - Anemon Otel – Özcihan Otel – Boğaziçi Otel 
>Güzergâh Hatay - Harbiye 50 KM

 

3.Gün - Kırıkhan – Hassa – İslâhiye - Gölbaşı - Adıyaman - Kâhta – Karakuş – Arsemia – Cendere Köprüsü – Nemrut Dağı

Sabah kahvaltının ardından Kırıkhan, Hassa, Islahıye, Pazarcık ve Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Şehir merkezindeki otelimize yerleşip, kısa bir dinlencenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüs’ü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsünü görerek minibüslerimizle 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını. (Otele varış saatimize göre gün doğumuna da çıkılabilir) izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Adıyaman (Ekstra)
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Arsames Otel – Samos Otel – White Star – Rabat Otel 
>Güzergâh: Hatay - Adıyaman 490 KM
 

4.Gün - Atatürk Barajı - Bozova - Siverek - Hasankeyf – Dicle Nehri - Midyat – Konuk Evi – Telkariciler Çarşısı 

Sabah kahvaltı sonrası hareketle Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajını geziyoruz. Baraj gezimizin ardından Diyarbakır üzerinden hareketle Bismil güzergâhından Batman’a varıyoruz. Öğle yemeklerimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasan Keyf’e ulaşıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen ama Ilısu Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalacak olan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf kalesini, gizli su tünelini, El Rızık Camii’nin minaresini ve mağaraları görerek vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Midyat’ta verilen serbest zaman ardından otelimize gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

MARDİN/MİDYAT

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Batman - Hasankeyf - Midyat (Ekstra)
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Hilton Otel - Matiat Otel - Erdoba Elagance - Kasr-ı Serçehan - Yay Grand - Büyük Mardin 
>Güzergâh: Adıyaman - Diyarbakır - Mardin 380 KM
 

5.Gün - Mardin – Göbekli Tepe - Deyrülzafaran Manastırı - Kasımiye – Abbara – PTT Evi(Şahtana evi) – Göbeklitepe - Harran – Şanlıurfa – Kapalı Çarşı

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e varıyoruz. Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu Camii, Şehidiye Camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zaman sonrasında Kızıltepe-Viranşehir üzerinden yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağı olan Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbeklitepe’nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbeklitepe gezimiz sonrasında peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz. Sonrasında ‘peygamberler şehri’ Urfa’ya bağlı ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından Urfa’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence Urfa Sıra Gecesine (ekstra) katılabilirler. 
(2016 Ağustos ayı içerisinde başlayan kazı ve restorasyon çalışmaları nedeniyle ören yeri ziyarete kapalı olup, açılış tarihi bilinmemektedir. Turumuzun olduğu tarihte ziyarete açıldığı takdirde Göbeklitepe gezisi gerçekleştirilecektir.

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Mardin / Şanlıurfa (Ekstra)
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Dedeman Otel - Harran Otel - Grand Urfa Otel – El Ruha - Urhay Otel
>Sıra Gecesi (Ekstra 50 TL )
>Güzergâh: Mardin - Harran - Şanlıurfa 350 KM
 

6.Gün - Birecik – Kelaynaklar – Halfeti Tekne Turu – Rum Kale – Gaziantep – Kale – Bakırcılar – Sedefçiler Çarşısı - Mutfak Kültürü Müzesi


Otelde aldığımız kahvaltı sonrası kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak Koruma Çiftliğini gördükten sonra ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Halfeti’ye dönerek otobüsümüzle Nizip üzerinden yolculukla düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında ‘Gazi’ unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son on beş yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş silesinin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz. 


DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Halfeti / Gaziantep (Ekstra)
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Gaziantep Plaza Otel - Dedeman Otel 
>Güzergâh: Şanlıurfa - Halfeti - Gaziantep 250 KM
 

7.Gün - Kahramanmaraş - Ulu Camii - Bakırcılar ve Baharatçılar Çarşısı - Adana - Dönüş

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Kahramanmaraş’a varıyoruz. Şehirde otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Ulu Cami ve Kaleyi de görüyoruz. . Kahramanmaraş’ta vereceğimiz serbest zamanda dondurmalarınızın tadına bakıyor ve ardından yola koyularak Adana üzerinden İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, 

>Güzergâh: Gaziantep - Adana - İzmir 1180 KM
 

8.Gün – Adana-İzmir

Gece ilerleyen saatlerde bir başka Demeter Tur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

>Akşam yemeği: Dönüş güzergâhında mola verilecek dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor.

Toplam Tur Mesafesi: 3800 KM
 

01 Eylül 2018 tarihine kadar kesin kayıtlar için geçerli fiyat sirküleri:

TUR FİYATLANDIRMALARI

PEŞİN

TEK SLİP

2 T

6 T

9 T

12 T

İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA K.BAŞI

999

999

515X2

180x6

125x9

 

TEK KİŞİLİK ODA

1269

1269

655x2

230x6

158x9

 

ÇOCUK 6-12 YAŞ (1.çocuk)

700

700

360x2

127x6

  87x9

 

ÇOCUK 0-5 YAŞ

400 TL

 

01 Eylül 2018 tarihinden itibaren geçerli fiyat sirküleri:

TUR FİYATLANDIRMALARI

PEŞİN

TEK SLİP

2 T

6 T

9 T

12 T

İKİ/ÜÇ KİŞİLİK ODADA K.BAŞI

1100

1100

567x2

200x6

137x9

 

TEK KİŞİLİK ODA

1396

1396

719x2

254x6

174x9

 

ÇOCUK 6-12 YAŞ (1.çocuk)

770

770

397x2

140x6

   96x9

 

ÇOCUK 0-5 YAŞ

440 TL

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
>Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
>Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 5 sabah kahvaltısı
>Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 5 akşam yemeği
>Lüks Araçlar İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
>Çevre Gezileri
>Ek hizmet bedelleri - Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.
>Rehberlik hizmetleri
>Demeter Tur Otobüs içi İkramları
>Demeter Tur Güvencesi
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
>Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
>Programda belirtilen son gün akşam yemeği
>Tüm Öğle Yemekleri
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>Müze kart (Satış sırasında 50 TL karşılığında ilave edilir.) (Turizm bakanlığına bağlı müzelere girişler için gereklidir.)
>Tüm Özel Harcamalar 
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
>Gece Turları

 

Turumuz 7 gece 8 gündür. Otel konaklaması 5 gece 6 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Demeter Tur misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar05/07/2018.

 

  • G.A.P. Turu
  • G.A.P. Turu
  • G.A.P. Turu
  • G.A.P. Turu
  • G.A.P. Turu
  • G.A.P. Turu
Tur / Otel :
*
Adınız Soyadınız :
*
Adresiniz :
Telefon Numaranız :
*
E-Posta Adresiniz :
Yetişkin Sayısı :
*
0-6 Yaş Çocuk Sayısı :
7-12 Yaş Çocuk Sayısı :
Notlar :
 

Hizmetlerimiz

Yaratıcı ekibimiz ile dijital platformlarda size özel stratejiler belirleyip akılcı çözümler sunmaktayız.
Rüzgar Dijital

Markalarımız

Her gün yeni bir marka Rüzgar Dijital'i tercih ediyor.
Rüzgar Dijital

Çalışmalarımız

Son yaptığımız çalışmalardan bazılarını inceleyebilirsiniz.
Rüzgar Dijital

Blog

Sizin için hazırlamış olduğumuz makalelere buradan ulaşabilirsiniz.
Rüzgar Dijital

MÜŞTERİ

SAĞLIK KURUMU

DOKTOR

WEB SİTESİ

SEO

SOSYAL MEDYA

" alt="Doğrulama Resmi" class="captcha" />
Güvenlik Kodu :
 
Havayolları