İzmir'den Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu

İzmir'den Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu
8 Gün - 7 Gece
Nisan-Ekim 2018 Arası Her Hafta Pazar Günü Hareketli
Pegasus H.Y. ile
Tur / Otel:
İzmir'den Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu
Tarih:
Nisan-Ekim 2018 Arası Her Hafta Pazar Günü Hareketli
Süre:
8 Gün - 7 Gece
Konsept:
Yarım Pansiyon

1. GÜN

Atatürk Köşkü-Ayasofya -Sümela Manastırı

Pazar

Sabah 08:00 Adnan Menderes Havalimanı, Pegasus Havayolları Kontuarından biniş işlemleri sonrası 09:25 İzmir-Trabzon uçağıyla,yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuk ile Trabzon havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) Uzungöl Taşkıran'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Konaklama: Golden İnn Otel /  Taşkıran Uzungöl 

Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Nihat Usta, Akçaabat köftesi, piyaz, Laz böreği (Ekstra) 

2. GÜN

Çay Fabrikası-Haldizen Vadisi-Uzungöl-Karaster ve Lustra Yaylaları

Pazartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Fırtına deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği,konaklama ve yöresel Karadeniz gece eğlencesi otelimizde.


Konaklama: Naliya Otel / Fırtına Vadisi
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler restorant, Alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)
Alışveriş noktası: Zaimoğlu Rize Bezleri, Yöresel dokumalar, Sürmene çay fabrikası.

3. GÜN

Fırtına Deresi-Rafting-Zil kale-Palovit şelalesi

Salı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırtına vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir  (60 TL.), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler (50 TL. ) Gezilerimiz sonrasında ekstra turlara katılmayan misafirlerimizi de otellerinden aldıktan sonra Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve Kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği konaklama ve Karadeniz eğlenceleri otelimizde.


Konaklama: Paluri Otel / Hopa
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Osmanlı Alabalık, Lahana çorbası, Alabalık tava veya ızgara, Muhlama (Ekstra)

4. GÜN

Tam Gün Batum turu-Sanat Müzesi-Botanik Parkı-Katedral

Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımızla gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Ardından Batum’a varıyor ve Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir turunda 19.yy. da yapılmış olan Orta Cami, Aziz Nikolas Kilisesi, Piazza meydanı, Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli ile Poseidon heykeli göreceğimiz yerler arasında.Gün içerisindeki gezilerimizi tamamladıktan sonra Batum şehir merkezindeki 5 yıldızlı otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.Akşam dileyen misafirlerimiz ile Gürcü eğlence ve yemek kültürünü tanımak için Park Batumi restorana gidiyoruz ( ekstra ).
 

Konaklama:Wyndham Princess Hotel & Casino Batumi

Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri (sulguni), cevizli patlıcan, gürcü mantısı (hinkali), peynirli pide (hacapuri), patatesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde sadece TC Kimlikleri ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve soğuk damganın mutlaka görünür olması gerekmektedir. Gürcü gümrük görevlileri kimlik yıpranması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Kimliğinizdeki fotoğrafınızın eski olması, pvc’sinin kalkmış olması, kenarlardaki/köşelerdeki yıpranmalar veya kenarlardan pvc’yi kesmiş olmanızdan dolayı geçiş yapamazsınız. 10 yıldan eski kimliklere de geçiş izni verilmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz, tur tarihine kadar yeni çipli kimlik kartlarınızı almanız olacaktır. Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir.

Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır. 

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

5. GÜN

Borça-Karagöl-Artvin

Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında topraklarının %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine varıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka'ya geri dönüyor, yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla eski ismi Livane olan Artvin'e ulaşıyoruz.Yamaçlara kurulmuş bir yerleşim düzeni olan Artvin'de ülkemizde bulunan en büyük Atatürk heykelini fotoğraflıyor panoramik olarak Artvin şehir turumuzu yaptıktan sonra Rize'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Konaklama: Ramada Otel / Rize
Günün Restoranı ve lezzeti: Artvin koru restoran,Nişoşlu yoğurt çorbası,Silor,Motrella (Ekstra)

6. GÜN

Giresun-Kuzalan Tabiat Parkı-Mavi Göl-Ordu Boztepe-Yason-Samsun

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Görele, Tirebolu ve Espiye ilçelerinden geçerek Karadeniz de fındığın başkenti ve kiraz meyvesinin ana vatanı olarak bilinen Giresun ilimize ulaşıyoruz. Aksu çayını ve Giresun adasını görerek Kuzalan tabiat parkına ulaşıyoruz.Milli park içerisinde bulunan Kuzalan şelalesini görüyor birbirinden güzel anıları fotoğrafladıktan sonra Turkuaz renkli suların oluşturduğu Mavi Göl'e varıyoruz.Saklı bir cennet gibi bizi saklı ormanlar içinde bekleyen Mavi göl gezisi ardından Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezini görerek deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Perşembe,Yason burnu gezileri ardından Çarşamba,Yeşilırmak üzerinden Milli Mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Atatürk şehri Samsun'da Bandırma vapurunun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan tütün iskelesi ve ilk adım anıtlarını ziyaret ediyor, Samsun’da  bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: North Point Hotel / Samsun

Günün Restoranı ve Menüsü: Perşembe mevsim balıkları salata (Ekstra)

7. GÜN

Sinop-Tarihi Cezaevi-Akliman

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Bafra,Kızılırmak,Gerze üzerinden Türkiye'nin en kuzey ucu Sinop'a varıyoruz. Akliman ve Hamsilos fiyordu gezisi sonrası,Diyojen anıtı,Tarihi Sinop cezaevi ve kale gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Dünyaca ünlü maket gemi alışverişi ve serbest zaman sonrası Samsun'da bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: North Point Hotel / Samsun

8. GÜN

İzmir dönüş günü

Pazar

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman veriyoruz.Ardından Pegasus havayolları 15.40 İzmir uçağı ile Adnan Menderes havalimanına hareket ediyor bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

Dbl Oda K.başı 1.586.-TL'den itibaren!

Detaylar için acentamızla irtibata geçebilirsiniz.

  • İzmir'den Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu
  • İzmir'den Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu
  • İzmir'den Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu
  • İzmir'den Uçaklı Karadeniz ve Batum Turu
Tur / Otel :
*
Adınız Soyadınız :
*
Adresiniz :
Telefon Numaranız :
*
E-Posta Adresiniz :
Yetişkin Sayısı :
*
0-6 Yaş Çocuk Sayısı :
7-12 Yaş Çocuk Sayısı :
Notlar :
 

Hizmetlerimiz

Yaratıcı ekibimiz ile dijital platformlarda size özel stratejiler belirleyip akılcı çözümler sunmaktayız.
Rüzgar Dijital

Markalarımız

Her gün yeni bir marka Rüzgar Dijital'i tercih ediyor.
Rüzgar Dijital

Çalışmalarımız

Son yaptığımız çalışmalardan bazılarını inceleyebilirsiniz.
Rüzgar Dijital

Blog

Sizin için hazırlamış olduğumuz makalelere buradan ulaşabilirsiniz.
Rüzgar Dijital

MÜŞTERİ

SAĞLIK KURUMU

DOKTOR

WEB SİTESİ

SEO

SOSYAL MEDYA

" alt="Doğrulama Resmi" class="captcha" />
Güvenlik Kodu :
 
Havayolları