Midilli

Midilli
3 Gün - 2 Gece
Tur / Otel:
Midilli
Süre:
3 Gün - 2 Gece
Konsept:
Oda - Kahvaltı
Otel:
3* Oteller

1.Gün -   AYVALIK-MİDİLLİ

Sabah saat 09:00’da  Ayvalık Limanı’nda  gümrük işlemlerinin ardından güzergahın en hızlı tekneleri ile Midilli’ye hareket ediyoruz. 09:45’te Midilli’ye varış ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı’nı geziyoruz.  Şehir turumuzda; Agios Therapondas Kilisesi, Metropolitilik Kilise, Yeni Cami, Türk Hamam, Taş Kahve gibi tarihi yapıları görüyoruz. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra tüm gün serbest zaman alıyoruz. Öğle ve akşam yemeklerinizi  merkezde birbirinden güzel yemekleri olan tavernalarda, restoranlarda alabilir, gece de gece kulüplerinde ve barlarında eğlenebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

2.Gün – MİDİLLİ  

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Thermi şehri üzerinden adanın kuzeyine hareket ediyoruz. Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Tarihi Sarlıca Palas’ta fotoğraf molası sonrası;  manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a varıyoruz. Ortodoks alemi için çok özel bir yeri olan Başmelek Taksiarhis Manastır ve kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu kilise sadece hıristiyanlar için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış yüzyıllarca.. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek buradan ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molasını da unutmuyoruz.. Buradan; ünlü yazar Stratis Mirivilis’in köyü Skamnia’dan geçerek adanın kuzey ucu (Assos’un ikiz kardeşi)  Molyvos’a varıyoruz. Mimarisi,  tarihi ve romantizmi ile dünyaya ün salmış, UNESCO ödüllü, Molyvos sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman alıyoruz.  Bu sevimli kasabada alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarında uzo ile geleneksel yemekleri tatma keyfi sizi bekliyor. Molyvos turumuzun ardından Petra, Kalloni şehri ve körfezi, ilk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü  ve hemen yanı başındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin ve Lozan mübadillerinin şimdiye kadar hiç duymadığınız hikayeleri eşliğinde akşam saatlerinde başkent Midilli’ye varış ve otelimize transfer.

Saat 21.00’da geleneksel Yunan lezzetleri ve Yunan Müziği eşliğinde unutamayacağınız bir akşam…Konaklama otelimizde.

 3.Gün – MİDİLLİ-AYVALIK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının  ardından çıkış işlemlerimizi de tamamlayarak otelimizden ayrılıyoruz. 10:00’da Agiasos dağ köyü için hareket ediyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos’da, köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını geçerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ve Agiasos Etnografya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir kilisenin etrafına kurulmuş bir köy olarak Agiasos, Yunanistan’da olduğu kadar dünyada da inanç turizminin en önemli örneklerinden biri…Ordodoks alemi için çok büyük önemi olan ve ayrıca 15 Ağustos Meryem Ana Bayramı’nda iki kez ziyaret edenin hacı kabul edildiği bu kilisenin atmosferi sizleri hayran bırakacak. Ayrıca müzede ve kilisede adaklar üzerine yapacağımız sohbet sizleri çok şaşırtacak.  Dilek ve adaklarımızı sunduğumuz ziyaretimizden sonra Çarşı meydanında Agiasos’un gizli baharatlarla hazırlanan kaynarını tatmak için kısa bir mola…  

Adanın güneyinden  Perama sahilinden sürpriz bir yolculukla  sonsuz zeytinliklerin yer aldığı Barbaros’un memleketi olan Gera Körfezi’nde yemek için serbest zaman alıyor ve ardından Midilli merkeze dönüyoruz. 18:00’da gümrük işlemlerinin ardından Ayvalık’a hareket.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetlerimiz

Fiyatlara Dahil olmayan Hizmetlerimiz

Ayvalık-Midilli  Gidiş-Dönüş Feribot Biletleri ve Liman Vergileri

Öğle Yemekleri

Silver Bay Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama

1.Gün Akşam Yemeği

Taverna’da Akşam Yemeği ve Eğlence

2.Gün Akşam Yemeğinde Alınacak İçecekler

Zorunlu Seyahat  Sağlık Sigortası Paketi 65 yaşa kadar

Vize Harcı ve Hizmet Bedeli (120 EU)

Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

Programda Belirtilen Tüm Geziler ve Transferler

Müze ve Ören Yeri Girişleri (Agiasos)

 

 

 

Tur Fiyatlandırmaları

Peşin

Tek Slip

3 T

6 T

9 T

12 T

İki/Üç Kişilik Oda/K.başı

195

195

69X3

36X6

24X9

 

Tek kişi

255

255

90X3

47X6

32X9

 

Çocuk  (7-12 Yaş)

100

100

35X3

18X6

12X9

 

Çocuk (0-6Yaş)

FREE

 

Tur Hakkında Notlar

*Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir.

*Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Kaşesi olanlar Yunanistan’a alınmamaktadırlar.

*Pasaportların giriş tarihine göre 10 yıldan eski olmamaları gerekmektedir.

 

 

  • Midilli
  • Midilli
  • Midilli
Tur / Otel :
*
Adınız Soyadınız :
*
Adresiniz :
Telefon Numaranız :
*
E-Posta Adresiniz :
Yetişkin Sayısı :
*
0-6 Yaş Çocuk Sayısı :
7-12 Yaş Çocuk Sayısı :
Notlar :
 
Doğrulama Resmi
Güvenlik Kodu :
 
Havayolları