Özel Samos Turu

Özel Samos Turu
3 Gün - 2 Gece
21 Nisan&15 Haziran&21,24 Ağustos Kurban Bayramı&27 Ekim
Kuşadası Çıkışlı
Tur / Otel:
Özel Samos Turu
Tarih:
21 Nisan&15 Haziran&21,24 Ağustos Kurban Bayramı&27 Ekim
Süre:
3 Gün - 2 Gece
Konsept:
Oda - Kahvaltı
1. Gün: VATHY - VOURLIOTES – KARLOVASI – POTAMI ŞELALELERİ VE PLAJI TURU
Sabah 07.30’da Kuşadası Limanı önünde check-in işlemleri ve pasaport kontrolü için
rehberiniz ile buluşma ve 09:00’da Samos Adası’na hareket. Samos limanında, pasaport kontrolü ve gümrük işlemlerimizin ardından sizlerle birlikte seyahat eden rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz.
İlk olarak Samos’un dağlarında Urla’dan göç edenlerin kurduğu Vourliotes Köyü’ne gidiyoruz (Vourla, Urla). Ağaçlar arasından denize bakan mükemmel manzarası ve ahşap panjurlu, saçaklı evlerin bulunduğu şirin bir köy. Her bir evin çatısının köşesinde kiremitten aziz heykelleri ve çatının en üst noktasında ise barışın simgesi güvercin heykelleri bulunuyor.
Buradaki ziyaretimizin ardından adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü bölgesi Karlovasi’ye gidiyoruz. Adanın kuzey bölgesinde yer alan bu kent merkezinde dilediğimizce geziyoruz. Burada yer alan Tarihi Üniversite Binası’nı ve Belediye Binası’nı görüyor ve Karlovasi Meydanı’nın da tekrar buluşuyoruz.
Daha sonra ünlü Potami şelalerine doğru kısa bir yolculuğun ardından adanın en güzel plajlarından olan Potami Plajı’nda yüzme ve öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın merkez şehri olan Vathi’ye yola çıkıyoruz. Yolda Tsamadou Plajı manzaralı kahve molasının ardından otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve tavernaya gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.
 
2. Gün: SERBEST ZAMAN VE EKSTRA TUR
 
Sabah kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tur liderinizin ekstra olarak düzenleyeceği Özel Samos Gezisi’ne katılıp adanın geri kalanını ziyaret edebilirler.
Özel Samos Turu (25€)
Dileyen misafirlerimiz aşağıdaki tura katılarak adanın geri kalanını ziyaret edebilecekler ve teknenin hareket edecek olduğu Pythagorion Limanı’na transferleri sağlanacaktır.
VATHY – KOKKARI – MYTILINI – HORA – KOUMARADEI – MEGALI PANAGIA MANASTIRI – PAGONDAS KÖYÜ –
PYTHAGORION TURU
Otelde yapacak olduğumuz sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle 2. Samos Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Samos`un başkenti olan Vathy’de Katolik ve Metropolitik Kilisesi’ni, ünlü Arslanlı Heykelin bulunduğu Pisagor Meydanı’nı ve günümüzde şarap müzesi olarak kullanılan eski bir şarap fabrikasını geziyor, burada yerel Samos şaraplarının tadına bakabiliyoruz. Daha sonra deniz kıyısında bulunan ve eşsiz mimarisi ile göz kamaştıran Kokkari’ye gidiyoruz. Dar taş sokakları, deniz kenarında bulunan yerel tavernalarını ve adanın en eski kilisesi ile doğal bir balıkçı kasabasını görme imkanımız oluyor. Buradan hareket ettikten sonra yol üzerinde bulunan Mytilini ve Hora köylerini panoramik olarak gördükten sonra, çinicilik ve balları ile ünlü Koumaradei Köyü’ne ulaşıyoruz. Buradaki kısa ziyaretimizde ünlü Pythagoras kupalarının diğer adı “adalet kupası” olan bu matematiksel kupanın detaylarını öğrenme şansımızın ardından adanın en görkemli yapısı olan Megali Panagia Manastırı`na gidiyoruz. Bu manastır Keşiş Dionysios ve Keşiş Nilos tarafından 1586 yılında inşa edilmiş ve Meryem Ana’nın Vefatı’na ithaf edilmiştir. Adanın en verimli bölgesinde bulunan Pagondas Köyü’nün şirin köy meydanında kahve molamızın ardından öğle saatlerinde dönüş limanımızda olan dünyaca ünlü matematikçi ve filozof Pisagor (Pythagoras)’un doğum yeri Pythagorion’a gidiyoruz. Öğle yemeği için deniz kenarında bulunan birbirinden güzel sahil restaurantlarından birinde öğle yemeğimizi yedikten ve birçok hatıra fotoğrafı çektikten sonra akşamüzeri otele geri dönmek için tekrar toplanıyoruz.
Akşam yemeği için talep eden konuklarımızla Yunan Gecesi’ne katılmak için otelimizde buluşuyor ve tavernaya gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi canlı Yunan müziği eşliğinde alıyor ve günümüzü bitiriyoruz.
 
3. Gün: SERBEST ZAMAN
Otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltının ardından akşam teknenin hareket saatine kadar serbest zaman. Teknemizin Vathy limanından hareketinden 1 saat önce gümrük işlemleri için limana gidiyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kuşadası Limanı’ndaki gümrük işlemlerinin ardından turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak Çocuk (0-5 Yaş) Çocuk (6-12 Yaş)
129 € 149 € 129 € 39 € 79 €

 

FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLER
Kuşadası – Samos – Kuşadası feribot bileti
Kuşadası ve Samos liman vergileri
Samos adasında 2 gece oda kahvaltı konaklama
3 gün profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Samos adasında ilk gün Türkçe rehberli tam gün ada turu
Yurtdışı seyahat sigortası
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
Vize ücreti 120€, yeşil pasaport için vize gerekmemektedir
Yurt dışı çıkış harcı 15 TL’dir
Yunanistan geceleme devlet vergisi gecelik odabaşına 1,50€
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
65 yaş ve üzeri misafirlerimiz için 10€ sur–prim alınacaktır
 
YUNAN GECESİ
Canlı müzik eşliğinde Yunan tavernasında limitsiz içkili akşam yemeği 0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€
 
EXTRA SAMOS TURU
Ekstra ikinci gün Özel Samos Turu 0-5 yaş ücretsiz, 6-12 yaş 15€, yetişkin 25€
•Kuşadası’ndan kalkış saati 09:00, Samos’tan ise 17:00’dir. 15 Mayıs tarihinden itibaren Samos kalkış saati 18:00 olacaktır.
•Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs giriş damgası olanlar Yunanistan’a giriş yapamayacaklardır.
•Rehberinizin koşullar doğrultusunda tur güzergahında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
  • Özel Samos Turu
  • Özel Samos Turu
Tur / Otel :
*
Adınız Soyadınız :
*
Adresiniz :
Telefon Numaranız :
*
E-Posta Adresiniz :
Yetişkin Sayısı :
*
0-6 Yaş Çocuk Sayısı :
7-12 Yaş Çocuk Sayısı :
Notlar :
 

Hizmetlerimiz

Yaratıcı ekibimiz ile dijital platformlarda size özel stratejiler belirleyip akılcı çözümler sunmaktayız.
Rüzgar Dijital

Markalarımız

Her gün yeni bir marka Rüzgar Dijital'i tercih ediyor.
Rüzgar Dijital

Çalışmalarımız

Son yaptığımız çalışmalardan bazılarını inceleyebilirsiniz.
Rüzgar Dijital

Blog

Sizin için hazırlamış olduğumuz makalelere buradan ulaşabilirsiniz.
Rüzgar Dijital

MÜŞTERİ

SAĞLIK KURUMU

DOKTOR

WEB SİTESİ

SEO

SOSYAL MEDYA

" alt="Doğrulama Resmi" class="captcha" />
Güvenlik Kodu :
 
Havayolları