Sakız

Sakız
2 Gün - 1 Gece
Cumartesi - Pazar
Çeşme Çıkışlı
Tur / Otel:
Sakız
Tarih:
Cumartesi - Pazar
Süre:
2 Gün - 1 Gece
Konsept:
Oda - Kahvaltı

BİRİNCİ GÜN
Sabah saat 08:00 de Çeşme Ulusoy limanında buluşuyoruz. Rehberimiz ile check in sırasında tanışabilirsiniz.
Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Hızlı Katamaranımız saat 09:00 da hareket edecektir. Yaklaşık 20 dakika sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Sakız adası’ na varıyoruz.  
Gümrük işlemleri ardından serbest zamana sahipsiniz.  Dileyen yolcularımız sahil boyunca kafelerde greek coffee ve frappelerin tadına bakabilir, dileyenler çarşıda alışveriş yapabilir.
Akşam yemeği adanın merkezinde ki tavernada canlı müzik eşliğinde alınacaktır. Lezzetli deniz mahsullerinin tadına bakıp, uzo ya da yerel şaraplardan içerek keyifli ve unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.
 
İKİNCİ GÜN
Sabah kahvaltısının ardından, check out işlemlerimizi tamamlayıp, valizlerimiz ile lobide buluşma ve  Güney Ada Turu için rehberimiz eşliğinde otobüs ile hareket ediyoruz. 
Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu turumuzda, adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz alışveriş imkanına sahip olacaksınız.
Rehber Eşliğinde ve Otobüsle hareket ettikten sonra Aşağıdaki Köylere Turumuz başlar.
Adanın güneyine; Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü KAMBOS bölgesinden geçerek başlıyoruz. Ardından İlk durağımız ARMOLIA;
Armolia;   El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır. Hemen yanında ise, Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria' ya giriyoruz. Burada; Sakız ağaçlarının bakımı, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonra ki durağımız ise; masalsı Pyrgi köyü.
PYRGI;  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ve yaşamların sürdüğü ünlü ortaçağ köyü. Bu köyde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz. Alışveriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta'ya geçiyoruz.
MESTA – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile ünlü bu Antik ortaçağ köyündeki turumuzda zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Birçok dizi sahnelerinin de çekilmiş olduğu ara sokaklarında dolaşıyoruz. Öğle yemeği için; Mesta’ nın limanı olan Mesta Port, diğer adı da Paşaların gelip demir attığı Paşa Limanında serbest zaman vereceğiz. Deniz kenarında alacağımız keyifli yemek sonrası, Sakız limanına dönüş.
 

 

 

  • Sakız
  • Sakız
Tur / Otel :
*
Adınız Soyadınız :
*
Adresiniz :
Telefon Numaranız :
*
E-Posta Adresiniz :
Yetişkin Sayısı :
*
0-6 Yaş Çocuk Sayısı :
7-12 Yaş Çocuk Sayısı :
Notlar :
 

Hizmetlerimiz

Yaratıcı ekibimiz ile dijital platformlarda size özel stratejiler belirleyip akılcı çözümler sunmaktayız.
Rüzgar Dijital

Markalarımız

Her gün yeni bir marka Rüzgar Dijital'i tercih ediyor.
Rüzgar Dijital

Çalışmalarımız

Son yaptığımız çalışmalardan bazılarını inceleyebilirsiniz.
Rüzgar Dijital

Blog

Sizin için hazırlamış olduğumuz makalelere buradan ulaşabilirsiniz.
Rüzgar Dijital

MÜŞTERİ

SAĞLIK KURUMU

DOKTOR

WEB SİTESİ

SEO

SOSYAL MEDYA

" alt="Doğrulama Resmi" class="captcha" />
Güvenlik Kodu :
 
Havayolları