Batı Karadeniz Turu


Batı Karadeniz Turu

3 Gece – 3 Gün

1. gün Tur Güzergahı - İzmir-Manisa-Balıkesir-Bursa-Sakarya-Bolu

Saat 22:00’dan itibaren belirtilen kalkış noktalarından hareketle seyahatimize başlıyoruz. Yolda alacağımız ihtiyaç molaları ile birlikte Balıkesir-Bursa-Yalova istikametinden Bolu’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. gün Tur Güzergahı - Bolu

Sabah erken saatlerde Bolu’da alacağımız kahvaltının (Ekstra) ardından Abant’a doğru hareket ediyoruz. Tabiatın eşsiz güzelliklerine tanık olduğumuz anlar başlıyor; öncelikle Abant Gölü çevresinde bir yürüyüşümüz olacak. Yürüyüşümüz esnasında muhteşem güzellikleri fotoğrafladığınız anlar anılarınızın en güzellerinden biri olarak kalacağından emin olabilirsiniz. Gölü dolaştıktan sonra öğle yemeğimizi ekstra olarak (mangalda sucuk ekmek) alıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Batı Karadeniz bölgesinin doğal yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine hareket ediyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bölgeyi geziyor ve muhteşem doğasını, bitki örtüsünü fotoğraflıyoruz. Burada Yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl görüyoruz, eşsiz güzellikteki doğanın içinde yapacağımız serbest yürüyüş sonrası Safranbolu’daki otelimize gitmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. gün Tur Güzergahı - Bolu-Amasra-Zonguldak

abah otelde aldığımız kahvaltının ardından Safranbolu’yu geziyoruz. Gezimizde ilk olarak yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezbedecek olan Kaymakamlar Konağı’na gidiyoruz. Konak gezimiz esnasında Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini geziyoruz. Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğiniz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşısını, kentin etrafında uzaktan gördüğümüz kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonu’ nu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra günümüzde otel olarak da kullanılan Cinci Hanı (panoramik) görüyoruz. Tarihi çarşının içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Köprülü Camii ve bahçesindeki güneş saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan, İmren lokum çeşitlerini tadabileceğiniz çarşıdaki serbest zamanımızın ardından Bektaşiliğin izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden birisi olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Köy içerisinde vereceğimiz serbest zamanda köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp konakların arasında dolaşabileceğiz. Keyifli anların ardından Amasra’ ya doğru yol alıyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in ‘’ Lala Lala Çeşm-i Cihan(Dünya’nın Gözü)bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’ yı tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında öğle yemeği için eski özelliklerini günümüzde de korumayı sürdüren ünlü balık restoranlarında öğle yemeğimizi alıyoruz (Ekstra ). Molamızın ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından Zonguldak’taki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelemizde.

4. gün Tur Güzergahı - Bolu Sakarya Bursa Balıkesir Manisa İzmir

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Akçakoca’ya hareket ediyoruz. Mavi bayraklı plajı ile ünlü Akçakoca’ya varıyoruz. Tarihi Akçakoca Evleri, Kızlarağası Camii, Ceneviz Kalesi ve Dilek Kuyusu gezilerimiz sonrasında Türkiye’nin iki su basar ormanından biri olan Acarlar Longozu’na gidiyoruz, su üzerindeki nilüferlerin görüntüsü, tabiatın güzelliği ile adeta büyüleneceğiniz serbest zamanın ardından Maşukiye'ye hareket ediyoruz. Maşukiye; Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, Orman içinden akan Yayla Derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzur beldesidir. Doğa ile baş başa kalıp, orman içinde dolaşıp, toprağa basıp, su ve kuş sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu burada atabilirsiniz. Masukiye’de verilen serbest zamanda dileyenler yürüyüş yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz de atv kiralayabilir veya zipline ile uçmanın keyfine varabilirler. (EKSTRA) . Serbest zamanın ardından geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Bursa – Balıkesir  üzerinden İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizi, bir başka Demeter Tur organizasyonunda buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Tura Dahil Hizmetler

 • 1 Gece Safranbolu’da Zalifre Otel vb YP Konaklama
 • 1 Gece Zonguldak Emirgan Otel vb ‘ de YP Konaklama
 • Lüks araçlarla ulaşım
 • Profesyonel rehberlik ve Çevre Gezileri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı, öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Ören yeri, Müze ve Milli Park giriş ücretleri
 • Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımıza talepler doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • Turlarımızda mevcut duraklar harici duraklama yapılmaz. Yolcu bindiği durakta bırakılır.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC kimlik no ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0232 464 81 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Facebook
Instagram