Otobüs İle Çorum-Tokat-Amasya-Eskişehir


FLASH PROMOSYON

12-17 Nisan 2020

1549 TL

Otobüs ile

4 Gece Otelde Oda-Kahvaltı Konaklama

4 akşam yemeği dahil!

1. gün İzmir-Çorum (836 km)

Akşam saat 20:00’da Mavibahçe AVM önü, 20:10 Bostanlı İskelesi önü, 20:15 Yunuslar, 20:20 Anıt, 20:40 Bornova E.Ü. hastanesi önü, 21:00 Alsancak Atatürk Lisesi önü, 21:15 Üçyol (Pizza Pizza önü), 21:25 Hatay (Susuzdede Parkı durağı), 21:40 Üçkuyular Pamukkale Yazıhanesi önü’nden siz değerli misafirlerimizi alarak İzmir-Afyon-Ankara karayolu üzerinden Çorum’a doğru seyahatimize başlıyoruz.

2. gün Çorum

Sabah erken saatlerde Çorum’un Boğazkale ilçesine varıyoruz. Kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra; ilk olarak UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmış Hititlerin ilk başkenti Hattuşa Antik Kenti’ni, Boğazköy Müzesi’ni ve Yazılıkaya’yı rehberimizle birlikte geziyoruz. (Tarihte ilk organize devlet kurmuş olan Hititler en az Mısır Uygarlığı kadar eski ve zengin bir uygarlıktır. Hititlerle Mısırlılar arasında yapılan Kadeş Antlaşması metin tabletleri Boğazkale’de bulunmuştur. Ayrıca, Hattuşa’nın en büyük ve etkileyici kutsal mekanı, şehrin dışında yeralan, yüksek kayalar arasında saklanmış Yazılıkaya Tapınağı’dır. Tapınak’ta 90’tan fazla tanrı, tanrıça, hayvan ve hayal ürünü yaratıklar kaya yüzeyine işlenmiştir.) Öğle yemeğimizi Dulkadiroğulları Konağı’nda yöresel mönü ile alıyoruz. Yemek sonrası yöre hanımlarının el işlerini ve kendi imalatları olan tarhana, reçel, salça vs alma imkanımız oluyor.) Ardından Alacahöyük’e hareket ediyoruz. Alacahöyük Ören Yerini ve Müze ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. (Alacahöyük Hititlerin önemli bir kült(dini tören) ve sanat merkezidir. Alacahöyük kazıları; Atatürk’ün emriyle Türk Tarih Kurumu adına 1935 yılında başlamış ilk ulusal kazılardandır. Bu kazılarda 4 uygarlık; Hellenistik, Roma, Bizans, Selçuklu-Osmanlı dönemleri açığa çıkartılmıştır. Kazılarda çıkarılan eserleri Alaca Höyük Müzesi’nde sergilenmektedir.) Bugünkü turumuza tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Çorum Anitta hotelde.

3. gün Çorum-Tokat (180 km)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tokat’a hareket ediyoruz. İlk durağımız; dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından biri olan doğa harikası ayrıca şifa arayanların uğrak yeri Ballıca Mağarası oluyor. UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne alınan Ballıca Mağarasının; ziyarete açılan 8 salonu 680 m. uzunluğunda ve 95 m. Yüksekliğinde. Mağaraya girmek istemeyen misafirlerimiz, 1080 metre rakımda yer alan kafe de dinlenerek manzaranın tadını çıkarabilirler.) Mağarayı dileyen misafirlerimiz ile geziyoruz. Kahve molamızın ardından İkinci durağımız olan; Mahberi Hatun Kervansarayı’na gidiyoruz.( Sultan I. Alaeddin Keykubat'ın eşi Mahperi Hatun tarafından inşa ettirilmiş olan kervansaray’ın yapımında kesme taş kullanılmış olup, özellikle giriş kapısı oldukça gösterişlidir.) Ziyaretimizi tamamlayıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra öğle yemeğimizi meşhur Tokat Kebabı ile almak üzere yörenin meşhur restoranlarından birine gidiyoruz. Yemeğin ardından; Tokat şehir merkezi’nde turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda; göreceğimiz yerler; Mevlevihane, Bey Sokağı, Yüksek Kahve, Latifoğlu Konağı, Tokat Müzesi-Arastalı Bedesten, Şehir Müzesi, Yağıbasan Medresesi, Deveciler Hanı, Sıkdişini Helası, Ulu Camii, Halit Sokak, Taşhan). Alışverişlerimiz için alacağımız serbest zamanın ardından Akşam Yemeğimizi almak üzere Yazmacılar Hanı Otel’e gidiyoruz. Yemeğin ardından Tokat’ın içinden geçen ışıklandırılmış, su fıskiyeleri ile süslenmiş Yeşilırmak’ta tekne turumuzu gerçekleştirirken şehri gece görme imkanı bularak keyifli anlar yaşıyoruz. Konaklama; Tokat Dedeman Otel.

4. gün Tokat-Amasya (113 km)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Amasya’ya hareket ediyoruz. Şehzadeler kenti Amasya’ya varışımızın ardından ilk durağımız 1308 – 1309 yıllarında, İlhanlı hükümdarı Sultan Olcaytu Mehmed Han’ın karısı İlduş Hatun’un kölesi olan Anber bin Abdullah ile Anadolu Emiri Ahmed Bey tarafından inşa ettirilen Amasya Darüş-Şifası (Bimarhane) yeni adıyla Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Şehzadelikleri Amasya’da geçmiş olan Osmanlı Sultanlarının aslına uygun resimlerinden yola çıkarak yaptırılan heykelleri ve kendi dönemlerini yansıtan kıyafetleri ile yer aldıkları Şehzadeler Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Yeşilırmak kenarında bulunan tarihi konaklar arasından kısa bir yürüyüş yaparak Yalı evleri dizisindeki en güzel konaklardan biri olan 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımızda isteyen misafirlerimiz ile birlikte Yeşilırmak Vadisi boyunca irili ufaklı 23 adet bulunan Antik Çağ yazarı Strabon’a göre Mitridat Krallığı zamanında krallar adına yapılmış Kaya Mezarları’na çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Osmanlı Sultanı II. Bayezid, Osmanlı saltanatının kendisine nasip olmasının bir şükranı olmak üzere 1482-1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e inşa ettirdiği II. Beyazıt Külliyesi ve Cami’sini ziyaret ediyoruz. Son olarak Amasya Müzesi’ni gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi şehrin en güzel restoranlarından birinde yöresel menü ile alıyoruz. Konaklama Amasya Emin Efendi Konakları.

5. gün Amasya-Eskişehir (577 km)

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Eskişehir’e doğru hareket ediyoruz. Eskişehir’de ilk olarak 400 bin metrekarelik alana kurulmuş SAZOVA BİLİM VE SANAT PARKI’nı ziyaret ediyor, GÖLETİ ve birebir ölçülerde yapılmış KORSAN GEMİSİ’ni, MASAL ŞATOSU’nu, BİLİM MERKEZİ ve UZAY EVİ’ni, AMFİ TİYATRO’yu görüyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Yemekten sonra da dileyen konuklarımızla HALLER GENÇLİK MERKEZİ’ne gidiyoruz. Konaklama Eskişehir Anemon oteli.

6. gün Eskişehir-İzmir (417 km)

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra çıkış işlemlerimizi de tamamlayarak İlk Türk yapımı otomobil olan DEVRİM ARABASI’nı görmeye gidiyoruz. Venedik kanallarını anımsatan Porsuk çayında GONDOL GEZİNTİSİ(ekstra) yaptıktan sonra burada serbest zaman alıyor ve sonrasında şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz ŞELALE PARK’a gidiyoruz. Daha sonra Çoban Mustafa Paşa’ nın talimatı ile Acem Ali’nin tarafından yapılan 15.yy yapısı diğer ismiyle KURŞUNLU KÜLLİYESİ ve dünyada açılan ilk LÜLETAŞI MÜZESİ’ni ziyaret ediyor ardından ODUN PAZARI’nın o güzel evleri arasında yürümeye başlıyoruz. Lületaşı ustalarının küçük atölyelerinde beyaz altına nasıl şekil verdiklerini izleme ve alışveriş yapabilme fırsatı bulacağımız ATLIHAN’da serbest zaman kullandıktan sonra yine bir başka dünyada açılan ilk CAM SANATLARI MÜZESİ’ni ve BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Sanatçıların eşsiz eserlerini görüyor ve sevgi ve aşk şehri Eskişehir’in AŞK ADASI (SEVGİ ADASI)’nı görerek denize olan özlemini giderdiği 300 bin metrekarelik alana kurulu KENT PARK’a gidiyoruz. Plaja gidiyor, bu güzel parkta yürüyüş yapıyoruz. Ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde İzmir’e varışımızın ardından sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir daha ki DEMETER TUR organizasyonunda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Tura Dahil Hizmetler

 • 1 Gece Çorum Anitta Hotel 5* vb
 • 1 Gece Tokat 5* Dedeman Otel vb
 • 1 Gece Amasya Emin Efendi Konakları vb
 • 1 Gece Eskişehir 5*Anemon Otel vb
 • 4 Akşam yemeği,
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri ve Acenta refakati
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Araç içi ikramlar

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı, öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Ören yeri, Müze ve Milli Park giriş ücretleri
 • Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımıza talepler doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • Turlarımızda mevcut duraklar harici duraklama yapılmaz. Yolcu bindiği durakta bırakılır.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, tc kimlik no ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
 • Otellerimiz aynı kategoride olmak şartı ile değişiklik gösterebilir.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0232 464 81 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Facebook
Instagram