Rhone & Saone Nehirleri


5*dlx Amadeus Provence İle

Güney Fransa & Burgonya & Provence 

Rhone & Saone Nehirleri

Lyon - Macon - Chalon Sur Saone - Tournus - Lyon - Avignon(1) – Arles - Chateauneuf Du Rhone - Le Pouzin - Lyon

30 Temmuz 2020 – Kurban Bayramı Turu

1. gün 30.07.2020 Perşembe İstanbul – Lyon (Fransa)

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1809 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.50’de Lyon’a hareket. Yerel saat ile 17.20’de Lyon’a varış sonrası nehir gemimize transfer. Gemimize check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra serbest zaman. ‘’Hoş Geldiniz’’ kokteyli ve akşam yemeği sonrası gemimiz 22:00’da Lyon’dan hareket edecek. Geceleme gemimizde.

2. gün Macon

Ülke: Fransa
Varış: 08:00
Hareket: 19:00
Ekstra Turlar: Macon & Beaujolais şarapları tadımı

3. gün Chalon Sur Saone Tournus

Chalon Sur Saone
Ülke: Fransa
Varış: 08:00
Hareket: 14:30
Ekstra Turlar:Beaune & Hotel Dieu & Şarap Tadımı & Cormatin Şatosu Tournus
Ülke: Fransa
Varış: 17:30
Hareket: 19:30
Ekstra Turlar: Beaune & Hotel Dieu & Şarap Tadımı & Cormatin Şatosu

4. gün Lyon

Ülke: Fransa
Varış: 06:00
Hareket: 12:00
Ekstra Turlar: Lyon Şehir Turu

5. gün Avignon

Ülke: Fransa
Varış: 09:00
Hareket: Geceleme
Ekstra Turlar: Baux de Provence & Carrieres de Lumieres

6. gün Avignon Arles

Avignon
Ülke: Fransa
Varış: *
Hareket: 05:00
Ekstra Turlar: Aix en Provence & St Remy de Provence & Van Gogh Müzesi Arles
Ülke: Fransa
Varış: 08:00
Hareket: 18:30
Ekstra Turlar: Aix en Provence & St Remy de Provence & Van Gogh Müzesi

7. gün Chateauneuf Du Rhone Le Pouzin

Chateauneuf Du Rhone
Ülke: Fransa
Varış: 04:30
Hareket: 08:30
Ekstra Turlar: Grignan Şatosu & Trüf Mantar Tadımı Le Pouzin
Ülke: Fransa
Varış: 12:00
Hareket: 14:00
Ekstra Turlar: Grignan Şatosu & Trüf Mantar Tadımı

8. gün 06.08.2020 Perşembe Lyon (Fransa) – İstanbul

Sabah 08:00’da Lyon’a varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Lyon Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1808 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.30’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 15.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İlave Ücretler (Kişi Başı):

Havalimanı ve Liman vergileri

400 Euro

Gemi Personeli Servis Ücreti
(Gecelik kişi başı 11 € toplamda kişi başı 77 € kabin hesabınıza eklenecektir)

77 Euro
Vize Ücreti

Sorunuz

 

5* DLX Amadeus Provence Gemisi:

2017 yılında seferlerine başlayan gemi, 110 metre, 70 kabin / 140 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti(ücretli), kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır. 

 

 Suite Kabin (Gerçek Balkonlu) – Üst Kat 26 m2

French Balkonlu Kabin – Orta ve Üst Kat 17 m2

 Dış Kabin – Alt Kat 16 m2

   

 

Uçuş İle İlgili Önemli Notlar:

 • Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 • Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcuların doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
 • Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
 • Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 20kg ile sınırlandırılmaktadır (Havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.
 • Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Ekstra Turlar İle İlgili Önemli Notlar :

 • Organize edeceğimiz ekstra turlar Özel araçlı, Türk rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 • Ekstra Turların bedeli, turun ilk gününde, sadece EURO üzerinden, görevli personele yapılır. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda mümkündür. Turlarımızda belirtilen yerler dışında giriş ücretleri yolculara aittir. İptal hakkı haklı gerekçeye dayandığında; alınmış olan giriş bilet ve olası masraflar iptal durumunda hesaplanarak kalan ücret yolculara iade edilir.
 • Araçların giremeyeceği yerlerde, turlarımızın bazı bölümleri yürüyüş turu şeklinde yapılabilmektedir.
 • Bazı ekstra turlar tam günlük ve öğle yemeği içermeyen programlardır. Dolayısıyla ekstra turlara katılmadan önce gemi restoranından sandwich, meyve vb yiyecekleri ücretsiz olarak kendiniz hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz yada gemi tarafından verilecek olan ‘’Lunch Box’’ lardan temin edebilirsiniz.
 • Geminin organizasyonu olan ekstra turlara katılım sayısı yeterli olmadığı takdirde diğer müşteriler ile aynı otobüs paylaşılmakta ve bilgiler kulaklık ile dinlenmektedir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. İçeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile, gezi yöneticilerimiz tarafından, teknik sebeplerle farklı sıralamalarda yapılabilir. Zamanlamalarda rehberimizin kararları uygulanır. Olağandışı sebepler karşısında, acenta ve/veya rehber, gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler minimum 15 kişi katılımcı için geçerli olup, yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ekstra tur maliyetindeki artış sebebi ile tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Ekstra tur otobüsleri sadece ekstra tura katılmış misafirler içindir ve turlara katılmayan misafirler bu otobüslerden yararlanamazlar.

Keyifli Bir Tatil Geçirmenizi Dileriz..

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 • THY ile İstanbul Yeni Havalimanı – Lyon – İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 2017 yapımı 5*Dlx Amadeus Provence gemisinde 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Ücretsiz Çay & Kahve istasyonu
 • Gemideki eğlence & aktiviteler & canlı müzik
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası - 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 400 Euro)
 • Gemi personeli servis ücreti (Gecelik kişi başı 11 € toplamda kişi başı 77 € kabin hesabınıza eklenecektir)
 • Vize ücreti
 • İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır)
 • Yurt dışı çıkış harcı

İptal Şartları:

Tur Hareket Tarihine;

 • 120 gün – 90 gün arası %30
 • 89 gün – 60 gün arası %50
 • 59 gün – 31 gün arası %70
 • 30 gün – 22 gün arası %90
 • 21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!

Not: Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0232 464 81 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Facebook
Instagram