Yangtze Nehri Ve Büyülü Çin


5*dlx Vıctorıa Jenna İle
Yangtze Nehri Ve Büyülü Çin
Shanghai(2) – Yichang – Yangtze Nehri(4) – Chongqing – Xian(2) – Pekin(2)
21 Eylül 2020

1. gün 21.09.2020 Pazartesi İstanbul – Shanghaı

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında 20 Eylül 2020 Pazar akşamı saat 22.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK26 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.20’de (20 Eylül’ü 21 Eylül’e bağlayan gece) Shanghai’ye hareket. Yerel saat ile 16.45’de varış. Varış sonrası Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek 3. televizyon binası olan Oriental Pearl TV Tower görülecektir. Akşam yemeği yerel restoranda  alındıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

2. gün 22.09.2020 Salı Shanghaı

Kahvaltı sonrası; Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan Bund bölgesini ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz. Öğle yemeği Huang Nehrinde teknede alınacaktır. Daha sonra bütün geziniz boyunca, eski Çin mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz, Yuyuan bölgesi alışveriş turumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. gün 23.09.2020 Çarşamba Shanghaı – Yıchang (Gemiye Biniş)

Kahvaltı sonrası; Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz.1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Öğle ve akşam yemekleri tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Akşam yemeğinin ardından yerel havayolu ile Yichang’a uçuş 21.15’te varış ve 5*DLX VICTORIA JENNA Gemisine transfer. Geceleme gemide.

4. gün 24.09.2020 Perşembe Yangtze (Üç Boğazlar)

Kahvaltı sonrası“tribe of the gorges” (Üç Boğazlar) turu düzenlenecektir. Bu tur tüm Çin seyahati boyunca görebileceğiniz hatıralarınızda daima yer edecek güzel Çin görüntüleri ile dolu hemen hemen düz yolda yapılacak bir yürüyüştür. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra Üç Boğazlar hidroelektrik santralı gezilecektir. Geminin 5 havuzdan oluşan sistem ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. gün 25.09.2020 Cuma Yangtze (Wu Ve Quatang Boğazı)

Kahvaltı sonrası “Beyaz İmparator şehiri” veya nehrin trafik durumuna göre “Shennong Çayı” turu düzenlenecektir. Wu ve Quatang Boğazları’ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.

6. gün 26.09.2020 Cumartesi Yangtze

Kahvaltı sonrası “Shibaozhai gezisi” düzenlenecektir. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden dünyanın en büyük barajlarından Üç boğaz su tutulmaya başlanınca, Nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı. Shibozai pagodası yüksekte olduğundan su yükselmesinden etkilenmedi. Tur esnasında yan yana dizilmiş küçük dükkanlarda köylülerin sattığı hediyelik eşyalar, meyveler, içeceklerden alabilirsiniz. Öğleden sonra nehir tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya varışta “Fengdu” turu düzenlenecektir. Ming Shan tepesinde bulunan tapınak, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri.. Zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor (Rahat yürüyüş ayakkabısı ve yürüyüş için merdiven tırmanış kondisyonu gerekmektedir). Öğle, akşam yemekleri ve geceleme gemide.

7. gün 27.09.2020 Pazar Yangtze (Gemiden İniş) - Chongqıng – Xıan

Kahvaltı sonrası gemiden iniş işlemlerini tamamlıyoruz. Ardından kelime anlamı seramik olan ve eskiden Seramik ticaretinin yapıldığı Ciqikou bölgesi ve Chongqing bölgesinde ülkenin en büyük müzelerinden biri olan “Three Gorges Müzesi” gezilecektir. Geç Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Yemek sonrası havalimanına transfer ve yerel havayolu ile saat 19.35’te Xian’a uçuş. 20.55’te varışımızın ardından otele transfer ve geceleme.

8. gün 28.09.2020 Pazartesi Xıan

Kahvaltı sonrası ünlü Terracota Müzesi ziyaret edilecektir. 20.yy’da ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış olan bu yerde altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Bu kazılarda çıkan askerlerin Restorasyonlarını yapan kurumu ziyaret edeceğiz. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra müslüman bölgesinde bulunan Büyük Camiiyi ziyaret edeceğiz. (Cami ziyareti için gerekli kıyafetleri yanınızda bulunmasına ve rahat çıkarılıp giyilebilen ayakkabınızın olmasına dikkat edilmelidir). Akşam yemeği yerel restoranda alındıktan sonra otele transfer ve geceleme.

9. gün 29.09.2020 Salı Xıan – Pekin

Sabah erken saatlerde havalimanına transfer ve saat 08.00’de Pekin’e uçuş. Saat 09.50’de varış sonrası Pekin’in ünlü 3 tekerlekli bisikletler (Tuk Tuk) ile Hutong Mahallesi turu yapılacaktır. Tur esnasında mahalleden yerel bir ailenin evi ziyaret edilecektir. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından; Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edeceksiniz. Akşam yemeği yerel restoranda lındıktan sonra otele transfer ve geceleme.

10. gün 30.09.2020 Çarşamba Pekin

Kahvaltı sonrası, Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi ve Ming Mezarları turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Kültür Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından, “Tong Ren Tang” bitkisel ilaç mağazası ziyaret edilecektir. Akşam yemeği yerel restoranda alındıktan sonra otele transfer ve geceleme.

11. gün 01.10.2020 Perşembe Pekin

Kahvaltı sonrası, dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir) ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün binlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Öğle yemeği yerel restoranda alıncaktır. Yemek sonrası Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı saray olan Yasak Şehir'i gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Sonrasında, Yazlık Saray Bahçesi turu yapılacaktır. Bu bahçe ziyaretinden önce veya sonra İnci imalathanesi ziyaret edilecektir. 19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Tur bitiminde akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Yemek sonrası havalimanına transfer.

12. gün 02.10.2020 Cuma Pekin – İstanbul

Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası saat 00.10’da TK21 sefer sayılı uçuş ile İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Geceleme uçakta. Yerel saat ile 05.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

İlave Ücretler (Kişi Başı):

Vize Ücreti

195 Usd

Havalimanı ve Liman Vergileri

550 Usd

 

5* DLX Vıctorıa Jenna Gemisi:
2016 yılında tamamen yenilenen 5* DLX JENNA 113,8 m uzunluğunda 18,8 m genişliğindedir. 378 yolcu kapasiteli gemi içerisindeki tüm kabinler balkonludur. 5 katlı gemi içerisinde 1 ana restoran ve 1 alakart restoran ile 4 adet asansör, üç katlı atrium lobi, 3 adet bar, bir spor salonu, kütüphane, Oasis güzellik salonu, sanat köşeleri ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. 

 

    

  

Gemi İle İlgili Önemli Notlar :          

 • Seyahate ilişkin gemi biletleri, uçak biletleri seyahate 48 saat kala misafirlere iletilmektedir. Katılımcılar bu biletleri ve detayında yer alan bilgilendirmeleri okumak ve kontrol etmekle yükümlüdür.
 • Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
 • Tura katılım için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlamayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında tamamlayan ancak uçağa ya da gemiye binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu değildir. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ya da gemiye ulaşabilecekleri limana ulaşımları ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Gemilerin limandan ayrılış saatleri ile ilgili bilgiler gemi içerisinde anons ya da bilgi panoları ile duyurulmaktadır. Misafirler bu bilgileri takip etmekle yükümlüdür. Gemi kalkışının kaçırılması durumunda gemiye farklı bir limandan binerek seyahate devam etmeleri için ya da seyahati yarıda keserek geri dönüşleri için oluşacak olan tüm masraflar yolculara aittir. Seyahatin yarıda kesilmesi durumunda tur ücreti iadesi yapılamaz.
 • Yurtdışı gezilerinde seyahatin bitiş tarihinden en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Yolcuların pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması boş vize sayfası olması zorunludur. Yolcuların gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Bu kurallara uyulmaması durumunda havalimanlarında yolcuların uçuşa alınmaması sonucu doğan zararlardan yolcularımız bizzat sorumludur.
 • Acentemiz, yolcular ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak acentemizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Acentemiz sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında acentemizin herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Veya kişi sayısı yeterli sayının altında ise ve yapılması yolcular tarafından isteniyor ise, tur fiyatı rehber tarafından talep doğrultusunda revize edilebilir. Turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Tura iştirak eden yolcuların, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
 • Tüm dünya cruise gemilerinde olduğu gibi, gemi şirketi, bazı durumlarda, bazı kabinleri misafirlerin satın aldıkları kabin kategorisinin üst kategorisine ücretsiz upgrade edebilmektedir. Genellikle son dakikada, bazı kabin kategorilerinin dolması sonucu ortaya çıkan bu durum tamamen gemi firmasının inisiyatifinde olup, tur firmasının herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Uçuş İle İlgili Önemli Notlar :

 • Uçaklı programlarımızda acentemiz; havayolu ile yolcular arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.
 • Programlarda havalimanında veya limanlarda acentemiz görevlisi bulunmamakla birlikte turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçak kalkışı öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler yolcularımız tarafından takip edilmelidir. Havalimanı içerisinde bu anons ve panoların takip edilmemesinden doğan uçağa binememe durumlarından acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 28-35(dahil) hafta arası hamile yolcularımız için “uçak ile seyahatinde sakınca yoktur” ibaresi bulunan uçuştan en geç 7 gün önce alınmış doktor raporu gerekmektedir. 35. Haftadan sonraki hamile yolcuların doktor raporu olsa dahi uçuşuna müsaade edilmemektedir. İkiz bebek bekleyen yolcular için bu süre 28 – 32(dahil) haftadır.
 • Havalimanında talep edilecek özel lift ve tekerlekli sandalye hizmetleri ile ilgili yolcular tarafından havayolu ile irtibata geçilmesi ve talep edilmesi gerekmektedir. Havayolu acenteleri talep anında bu bilgileri sisteme girmekle birlikte olası aksaklıklardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • Uçuşlarla ilgili son dakika rötarlar ve kapı değişiklikleri havayolu tarafından havalimanında belirlendiğinden yolculara alandaki bilgi panoları (info board) ya da anonslar ile duyurulmaktadır. Bu gibi bilgilendirmelerden acentemizin daha öncesinde bilgisi olması mümkün olmadığından yolcuların alanda bu uyarılara karşı dikkatli olması ve takip etmesi kendi sorumluluğundadır.
 • Havayolları genel teamülünde bagaj hakki 30kg ile sınırlandırılmaktadır (havayolu şirketine göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir). Kabin içine alınan el bagajları ise 8kg ile sınırlıdır. Uluslararası kurallara göre tüm uçuşlarda el bagajında 1 litrelik ağzı kilitli poşet içerisinde her biri en fazla 100ml.Lik kaplarda sıvı, jel, aerosol taşınabilmektedir. Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.
 • Yolcuların kişisel sebepleri ile kaçırdığı uçuşlardan, kişisel evrak eksikliği, hataları ya da hukuki problemleri nedeni ile uçuşunu gerçekleştirememesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler:

 • THY ile İstanbul – Shanghai gidiş, Pekin – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Program içeriğinde belirtilen 5* otellerde oda & kahvaltı otel konaklamaları (Shanghai 2, Xian 2, Pekin 2)
 • 5*Dlx Victoria Jenna gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Programda belirtilen iç hat uçuşları (Shanghai-Yichang / Chongqing-Xian / Xian-Pekin)
 • Programda belirtilen tüm yemekler
 • Programda belirtilen havalimanı transferleri
 • Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti (Minimum 10 kişi olması durumunda verilecektir)

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gemi personeli, yerel rehber ve şoför servis ücretleri (kişi başı 40 Usd)
 • Havalimanı ve Liman vergileri (kişi başı 550 Usd)
 • Vize ücreti (195 Usd)
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat İptal sigortası (70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır)
 • Yurt dışı çıkış harcı

İptal Şartları:

Tur Hareket Tarihine;

 • Kayıt günü ile 121 gün arası kişi başı 400 $
 • 119 gün – 90 gün arası %20
 • 89 gün – 60 gün arası %35
 • 59 gün – 30 gün arası %50
 • 29 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, 0232 464 81 41 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Facebook
Instagram